KONTROLA PRISTUPA
Kontrola pristupa
Kontrola pristupa predstavlja sigurnosni sistem za kontrolu ulaska/izlaska iz nekog objekta ili prostora.
Najbolji primer kontrole pristupa je u velikim kompanijama, gde broj zaposlenih prelazi nekoliko stotina. Svaki zaposleni ima svoju karticu sa određenim pravima pristupa određenim spratovima, delovima objekta ili kancelarija, u zavisnosti od pozicije i senioriteta (Senior IT Manager može imati pristup server sobi, dok Junior neće - na primer).
Kontrola pristupa se uglavnom koristi za zgrade koje zahtevaju bolje mere bezbednosti i kontrole ulazaka i izlazaka. Koriste ih velike korporacije, javne i vladine institucije, finansijske grupe i istraživački centri, ali i sve ostale grupacije koje imaju potrebu za ovim vidom obezbeđivanja.
Ako hoćemo ući na primer u bioskop potrebna nam je karta koja ovde ima funkciju kontrole pristupa. Kase u trgovinskim radnjama su kontrola pri kontroli izlaska iz radnje, tako da nema potrebe za dodatnom kontrolom određenih radnji ili ulaza. Rampe na ulazu u parking prostor takođe predstavljaju vid kontrole pristupa.
Na stadionima imamo kapije i rampe za kontrolu karata, detektore za metal i oružje. Kontrolu pristupa predstavlja i interfon sa ugrađenim čitačem kartica na ulasku u stambenu zgradu. Mnogo je primera i načina primene, a mi smo tu da Vam pomognemo u izboru adekvatnog sistema za vaše potrebe.
Najčešće korišćeni sistemi kontrole pristupa se zasnivaju na RFID sistemu - key fob privesci i kartice.
Kontrola pristupa može da se vrši i putem otiska prsta, biometrije lica, skeniranjem zenice oka, ručnim terminalima, USB-om, skenerom...
Svaki sistem kontrole pristupa ima svoje prednosti, a zajedničko im je niz karakteristika u zavisnosti od modela - evidencija radnog vremena, generisanje izveštaja, automatsko slanje različitih tipova izveštaja na e-mail, status o prisutnosti, izdavanje (štampa) i uređivanje putnih naloga za putnička, motorna i kombinovana vozila - zavisno od Vaših želja.
U našoj ponudi možete pronaći sisteme za kontrolu pristupa koji su bazični (čitači kartica i tagova, šifratori), kao i napredne na bazi biometrije (čitač otiska dlana, otisci prstiju, vena na dlanu, sken lica...).