Varovalka Stakleni osigurac

PX173
Varovalka Stakleni osigurači

MC-EWPC magnetni kontakt

VT0048
Magnetni kontakt za vrata/prozore – Pogodan za ugradnju u drvene površine – Tehnologija: reed prekidač – Dvožični sistem povezivanja – Otpornost na mehaničke i električne udare

Enigma II DR81000

PX163
Monitoring stanica za fiksnu telefonsku liniju, modularni sistem, standardno se isporučuje sa dve telefonske kartice, moguće proširenje do 8 telefonskih kartica.

IPR512 prijemna jedinica

PX164
Model: IPR512 prijemna jedinica Prijemna stanica za alarmni monitoring, kapacitet 1024 Paradox alarmnih centrala, ispunava EN 50131 Security Grade 3 standard GPRS/IP komunikacija, 2xethernet port, 2xserijski port, Contact ID, SIA protokol

Teletek Guard View software - Monitoring softver

TT224
Guard View is monitoring software

PYRUS-TLE EN54-21 komunikator

VT0130
PYRUS-TLE EN54-21 komunikator Komunikacija sa centrima za prijem alarma (CRA/CRI) ETHERNET komunikacija, GPRS/NBIOT/LTE-CAT-M1 + LORA Povezivanje sa vatrogasnom centralom preko ulaza/izlaza ili RS485/RS232 u zavisnosti od modela 3 konfigurabilna NO / NC / RFL ulaza i 2 izlaza sa otvorenim kolektorom Cloud platforma za konfigurisanje i praćenje uređaja Unutrašnje antene LED indikatori prema EN54-21 standardu za spoljnu montažu na PCI Unapred konfigurisan za rad sa Wuarda SIM karticama Komunikator za rezervnu kopiju video alarma

Alarmni sistemi

Alarmni sistemi (protivprovalni sistemi) služe za odbijanje, osujećivanje i otkrivanje provale i pokušaja provale u štićeni objekat. Alarmni sistem se sastoji od grupe senzora koji služe za detekciju štetnih događaja, kao što su: obijanje vrata, lom stakla, kretanje u štićenom prostoru, pojava požara, curenje gasa, izlivanje vode i druge aktivnosti.

Alarmni sistemi su koncipirani da svojim detektorima štite prostor, da u štićenom prostoru otkriju svaku neželjenu aktivnost, da alarmiraju sistem putem vrlo glasnih sirena i / ili da pošalju izveštaj o alarmu telefonom, ili putem interneta.

Odabir alarmnog sistema se vrši prema veličini objekta, kao i prema mnogim drugim kriterijumima koje određuje sama konfiguracija objekta i želje korisnika sistema. Moderni alarmni sistemi se kontrolišu pomoću tastature ili šifratora, unošenjem lozinke, dok se napredniji sistemi mogu kontrolisati i pomoću mobilnog telefona ili kodiranih kartica.

 

Kome se isplati ugradnja alarmnog sistema?

Svakome se isplati ugradnja alarmnog sistema u objektu u kojem živi, stvara ili se u njemu samo odmara. Čak i za najskromnije prostore malih površina postoje adekvatni i vrlo pristupačni alarmni sistemi koji svakako koštaju manje nego šteta koja nastane pri jednoj prosečnoj provali, čak i pod uslovom da ništa nije otuđeno, tj. računajući samo štetu na provaljenim vratima, ili prozoru.

Alarmni sistem je jedino pravo i bazično osiguranje od provale. Dobra brava, protivprovalna vrata, senzorski reflektori, roletne na prozorima, pa čak i rešetke, samo su dobra i poželjna nadogradnja na alarmni protivprovalni sistem, ali nikako i dovoljna zaštita.

 

Žičani ili bežični alarmni sistem?

Ukoliko počinjete sa radovima na nekom objektu preporuka je da se odabere žičani alarmni sistem jer u kranjem računu, pod takvim uslovima, sistem bi trebalo da bude jeftiniji od 10% do 15% (nije uvek slučaj). Oprema za žičane sisteme je jeftinija (ali je skuplja instalacija), detektori sistema nemaju baterije i napajaju se sa jednog centralnog mesta.

Ukoliko želite alarmni sistem u objektu koji je već preveden nameni naša preporuka je uvek bežični alarmni sistem i to iz više razloga:

 Instalacija je veoma čista (minimum bušenja zidova), veoma brza (samim tim i jeftinija) i ne utiče na izgled vašeg enterijera
 Sistem se može veoma lako proširivati i nadograđivati
 Kod izmena u enterijeru možete veoma lako premestiti element sistema bez potrebe za prepravkom instalacije
 Čak i ako se selite možete demontirati i poneti Vaš sistem sa Vama
 Današnji bežični alarmni sistemi ispunjavaju najstrožije norme u smislu pouzdanosti i bezbednosti i nadmašuju mnoge standardne žičane sisteme