Paradox WD1 Bežicni detektor vode ispunjava IP67

SKU: PX206
Bežični detektor vode ispunjava IP67 Izbor 433 / 868 MHz se vrši prebacivanjem Dip Switch-a u senzoru. Poseduje piezo i plavi led indikator. Može se programirati da PGM od centale zatvara električni ventil Ispunjava CE i IP67 standard

Paradox SR230 Red bežicna spoljna sirena

SKU: PX226
SR230 Paradox bežična spoljna sirena, antisabotažno zaštićena na 433mhz SR230 Paradox bežična spoljna sirena, antisabotažno zaštićena na 433mhz, 100bB, Jačine 100db sa integrisanim strob svetlom, domet 70m sa MG6130/6160/6250 i K32LX, 70m sa MG5000/5050, RTX3 na EVO192 i EVO HD i SP SPECTRA centralama (osim SP4000), dvostruka antisabotažna zaštita. Napaja se sa tri 1.5V C baterije.

Paradox UIP-256 Univerzalni terenski programator

SKU: PX106
Univerzalni terenski programator, za update Magellan i Grafica softvera na terenu.

Alarmni sistemi

Alarmni sistemi (protivprovalni sistemi) služe za odbijanje, osujećivanje i otkrivanje provale i pokušaja provale u štićeni objekat. Alarmni sistem se sastoji od grupe senzora koji služe za detekciju štetnih događaja, kao što su: obijanje vrata, lom stakla, kretanje u štićenom prostoru, pojava požara, curenje gasa, izlivanje vode i druge aktivnosti.

Alarmni sistemi su koncipirani da svojim detektorima štite prostor, da u štićenom prostoru otkriju svaku neželjenu aktivnost, da alarmiraju sistem putem vrlo glasnih sirena i / ili da pošalju izveštaj o alarmu telefonom, ili putem interneta.

Odabir alarmnog sistema se vrši prema veličini objekta, kao i prema mnogim drugim kriterijumima koje određuje sama konfiguracija objekta i želje korisnika sistema. Moderni alarmni sistemi se kontrolišu pomoću tastature ili šifratora, unošenjem lozinke, dok se napredniji sistemi mogu kontrolisati i pomoću mobilnog telefona ili kodiranih kartica.

 

Kome se isplati ugradnja alarmnog sistema?

Svakome se isplati ugradnja alarmnog sistema u objektu u kojem živi, stvara ili se u njemu samo odmara. Čak i za najskromnije prostore malih površina postoje adekvatni i vrlo pristupačni alarmni sistemi koji svakako koštaju manje nego šteta koja nastane pri jednoj prosečnoj provali, čak i pod uslovom da ništa nije otuđeno, tj. računajući samo štetu na provaljenim vratima, ili prozoru.

Alarmni sistem je jedino pravo i bazično osiguranje od provale. Dobra brava, protivprovalna vrata, senzorski reflektori, roletne na prozorima, pa čak i rešetke, samo su dobra i poželjna nadogradnja na alarmni protivprovalni sistem, ali nikako i dovoljna zaštita.

 

Žičani ili bežični alarmni sistem?

Ukoliko počinjete sa radovima na nekom objektu preporuka je da se odabere žičani alarmni sistem jer u kranjem računu, pod takvim uslovima, sistem bi trebalo da bude jeftiniji od 10% do 15% (nije uvek slučaj). Oprema za žičane sisteme je jeftinija (ali je skuplja instalacija), detektori sistema nemaju baterije i napajaju se sa jednog centralnog mesta.

Ukoliko želite alarmni sistem u objektu koji je već preveden nameni naša preporuka je uvek bežični alarmni sistem i to iz više razloga:

 Instalacija je veoma čista (minimum bušenja zidova), veoma brza (samim tim i jeftinija) i ne utiče na izgled vašeg enterijera
 Sistem se može veoma lako proširivati i nadograđivati
 Kod izmena u enterijeru možete veoma lako premestiti element sistema bez potrebe za prepravkom instalacije
 Čak i ako se selite možete demontirati i poneti Vaš sistem sa Vama
 Današnji bežični alarmni sistemi ispunjavaju najstrožije norme u smislu pouzdanosti i bezbednosti i nadmašuju mnoge standardne žičane sisteme